Pompy głębinowe

SJ SS – stal nierdzewna

Karta katalogowa – pobierz plik .pdf
Cennik – pobierz plik .pdf

 

SJ Stal 304 + POM

Karta katalogowa – pobierz plik .pdf
Cennik – pobierz plik .pdf

Dodatkowe informacje

Opis

Pionowe pompy wielostopniowe z silnikiem głębinowym STANDARD NEMA 4”, 6”, 8”, wypełnianym wodą lub olejem. Zawór zwrotny dołączony do każdej pompy.

Wirnik i  dyfuzor wykonane ze stali nierdzewnej typu 304.

 

Zastosowania:

– Tłoczenie czystej, zdemineralizowanej wody.

– Wodociągi, systemy nawadniające.

– Obniżenie poziomu wód gruntowych.

– Podwyższanie poziomu wód gruntowych.

– Inne zastosowania w przemyśle.

Pionowe pompy wielostopniowe

 

 

Pompy CDLF – stal SS 304

   – Karta katalogowa – pobierz plik .pdf

   – Cennik – pobierz plik .pdf

 

 

 

 

 

 

Pompy CDLF – stal SS 316

– Karta katalogowa – pobierz plik .pdf

 

 

 

 

 

Poziome pompy wielostopniowe

 

 

Pompy poziome CHLF

   – Karta katalogowa – pobierz plik .pdf

   – Cennik – pobierz plik .pdf

 

 

 

 

Zestawy wysokociśnieniowe

Zestawy pompowe firmy Hydroo proponowane przez naszą firmę, oparte są na najwyższej jakości pompach Hydroo. W głównej mierze służą do podnoszenia ciśnienia, czy tłoczenia wody. Do zestawów montowane są pompy poziome lub pionowe w układzie od dwóch do sześciu z jedną pompą rezerwową, połączonych ze sobą równolegle za pomocą kolektorów ssącego i tłocznego. System automatyki, w który wyposażone są pompy, zapewniają bezobsługowa pracę w układzie kaskadowym lub z przemiennikiem częstotliwości, który pozwala na uzyskanie płynnej regulacji obrotów silnika, dostosowuje pracę pomp do zmian rozbiorów wody w danej instalacji. Zestawy osadzono na stalowej ramie zabezpieczającej przed korozją, podpartej na gumowych stopkach, zabezpieczających przed drganiami.

Zastosowanie takiej technologii umożliwia montaż zestawu bez potrzeby przygotowania fundamentu, dla danego zestawu. Zestaw posiada zbiornik wyrównawczy. Dla zestawów o wyższych parametrach pracy na kolektorach ssącym i tłocznym instalowane są kompensatory, dodatkowo tłumiące naprężenia w rurociągach.

Do każdej pompy dołączony jest zawór zwrotny oraz zawory odcinające. Taka budowa umożliwia przeprowadzenie prac serwisowych na pojedynczej pompie, bez konieczności naruszania struktury całego zestawu jak i części innych pomp. Kolektory wykonano ze stali nierdzewnej z króćcami służącymi do montażu aparatury kontrolnej i manometrów oraz zaworu spustowego.

Zestawy mogą być wyposażone w dodatkową samozasysającą pompę zalewową. Każdy zestaw posiada własną szafkę sterowniczą, którą montujemy tak, by dostosować się do wymagań klienta. Oprócz wyżej wymienionych elementów automatyki w szafce znajdują się zabezpieczenia elektryczne silników pomp oraz przyrządy do ręcznego sterowania.

Każdy zestaw pompowy przygotowujemy na podstawie charakterystyki zużycia wody w cyklu pracy, który trwa przynajmniej dobę, biorąc pod uwagę warunki, w jakich przyjdzie mu pracować. Zadaniem zestawu jest dostarczenie wody do wszystkich punktów czerpalnych w granicach danej istalacji w czasie maksymalnego jej rozbioru.

Parametry doboru zestawu:

  • Wydajność
  • Wymagane ciśnienie zasilania
  • Maksymalne ciśnienie tłoczenia
  • Opis dynamiki zmian rozbioru wody

 

ROZBIÓR WODY
Rozbiór wody w instalacjach nie jest równy. W ciągu dnia jest zupełnie inny niż w nocy . W celu dostosowania zestawu do pracy przy zmiennym zużyciu wody stosujemy przemienniki częstotliwości, uzyskując płynną regulację obrotów silników. Taka technologia zapewnia stałą wartość ciśnienia oraz wyższy komfort z użytkowania zestawu. Tam gdzie nie ma potrzeby stosowania płynnej regulacji obrotów, pompy pracują w układzie kaskadowym. Progi czasowe załączania i wyłączania poszczególnych pomp dostosowuje się wówczas do okresów większych lub mniejszych rozbiorów wody. Parametry pracy zestawu dobieramy tak aby jego charakterystyka pracy odpowiadała dokładnie rzeczywistej wartości ciśnienia w maksymalnym punkcie pracy. Pompy zastosowane w zestawach, dzięki wysokiej ich sprawność, pozwalają uzyskać wymagane parametry pracy przy zużyciu stosunkowo niedużej ilości energii elektrycznej. Odnosząc się do wykresów sprawności zamieszczanych w kartach katalogowych dla poszczególnych typów pomp, należy dobierać punkt pracy w zakresie optymalnej sprawności, ale również należy zwrócić uwagę, aby jego położenie nie znajdowało się zbyt blisko prawego końca krzywej NPSH, pozwoli to zapobiec zjawisku kawitacji. Aby zapewnić utrzymanie maksymalnych parametrów pracy zestawu, nawet podczas wykonywania prac serwisowych lub w razie awarii jednej z pracujących pomp, zestaw jest wyposażony w pompę rezerwową, która w każdej chwili może przejąć funkcję innej pompy w zestawie. Dla wielu aplikacji powyższe rozwiązanie jest niezbędne dla utrzymania ciągłości pracy i zapewnienia niezawodności zestawu pompowego.

Zastosowania:
– Sieci wodociągowe;
– Zwiększanie ciśnienia w budynkach mieszkalnych, szkołach, hotelach, szpitalach itp.
– Obieg czystej wody
– Przemysł spożywczy, farmaceutyczny, tekstylny
– Przemysł petrochemiczny
– Obiegi umiarkowanie agresywnych cieczy, odmineralizowanej wody, glikolu
– Systemy nawadniające dla rolnictwa, agroturystyki i obiektów sportowych
– Myjnie i pralnie
– Systemy przeciwpożarowe

Korzyści:
– Indywidualnie dostosowana instalacja
– Bezobsługowy system
– Pompy o najwyższej jakości i niezawodności
– Energooszczędność
– Niska hałaśliwość pracy
– Wygoda serwisowania
– Najlepszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

 

Pompy niestandardowe

Pompy inżynieryjne